Nereikia ir sakyti – netinkamai tvarkomos nuotekos daro ypač neigiamą poveikį aplinkai. Dėmesį verta atkreipti į tai, kad nuotekose yra ypač daug įvairių bakterijų, pavyzdžiui, Escherichia coli, Salmonella typhimurium, Vibrio cholerae; grybų Aspergillus; virusų HAV. Jei kuris nors iš šių mikroorganizmų pateks į geriamąjį vandenį, gali tekti susidurti su rimtais sveikatos sutrikimais, tokiais, kaip cholera, vidurių šiltinė, salmoneliozė. Situacija iš tiesų nedžiugina: nors Viduržiemio jūra laikoma viena patraukliausių, atrodo, kad pats žmogus yra pasiruošęs sunaikinti šį gamtos kūrinį: net pusė visų į šią jūrą patenkančių teršalų yra nevalytos atliekos, atitekančios iš namų gyvenamųjų namų bei ūkių, pramogų bei poilsio centrų, paplūdimių. Nors Lietuvoje situacija yra šiek tiek palankesnė, tai dar tikrai nereiškia, jog nereikia imtis jokių veiksmų – nuotekas būtina tvarkyti tinkamai.

Vienu tinkamiausių pasirinkimų galėtų tapti biologiniai nuotekų valymo įrenginiai BIOMAX, ypač efektyviai pašalinantys įvairios kilmės teršalus. Tokiu būdu užtikrinama, kad vandens telkiniai nebus užteršti (beje, šie įrenginiai vandenį išvalo taip švariai, kad jį galima naudoti antrą kartą įvairiems tikslams, pavyzdžiui, žaliųjų zonų laistymui arba automobilio plovimui). Be to, išvalius vandenį šiuo įrenginiu užtikrinama, kad į vandens telkinius nepateks grybai bei bakterijos, kurios naudoja vandens telkiniuose gyvenančioms žuvims bei kitiems mikroorganizmams taip reikalingą deguonį. Tokiu būdu sudaromos palankesnės sąlygos vandens telkiniuose gyvenančiųjų išlikimui bei užkertamas kelia neigiamiems ekosistemos pokyčiams.

Gamta – visų mūsų namai ir kuo ji švaresnė bus, tuo kokybiškesniu gyvenimu galėsime mėgautis ir mes. Tad tinkamai tvarkykime nuotekas, išvengdami neigiamo jų poveikio mus supančiai gamtai.

Parašykite komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus rodomas viešai. Privalomi laukai pažymėti *

Siųsti atsiliepimą